Шановні батьки!

МИ РАЗОМ З ВАМИ ЗАЦІКАВЛЕНІ В ТОМУ, ЩОБ ВІДВІДУВАННЯ ДИТИНОЮ ЗАКЛАДУ дошкільної освіти БУЛО КОМФОРТНИМ І КОРИСНИМ. ТОМУ ПРОСИМО ВАС ДОТРИМУВАТИСЯ НАСТУПНИХ ПРАВИЛ:
ЗАПІЗНЕННЯ - ЗАВЖДИ СТРЕС ДЛЯ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ. БУДЬ ЛАСКА, ПРИХОДЬТЕ ВЧАСНО!
ПРОВОДЖАЙТЕ ДИТИНУ ДО ГРУПИ ТА ПЕРЕДАВАЙТЕ ОСОБИСТО В РУКИ ПЕДАГОГАМ.
ІДУЧИ ДОДОМУ, ОБОВ'ЯЗКОВО ПОВІДОМТЕ ПРО ЦЕ ВИХОВАТЕЛЯ.
ЯКЩО У ВАШОЇ ДИТИНИ ПОГАНИЙ НАСТРІЙ, ОБГОВОРІТЬ ЇЇ СТАН З ПЕДАГОГОМ.
ПРИ ВХОДІ, БУДЬ ЛАСКА, ЧИСТІТЬ ВЗУТТЯ ТА ЗАЧИНЯЙТЕ ЗА СОБОЮ ВХІДНІ ДВЕРІ.
КРІМ ТОГО МИ ПРОСИМО ВАС:
ДОПОМОЖІТЬ СВОЇЙ ДИТИНІ ВРАНЦІ РОЗДЯГНУТИСЯ, АКУРАТНО СКЛАСТИ РЕЧІ В ШАФКУ.
ПРОСЛІДКУЙТЕ, ЩОБ ДИТИНА ЗАВЖДИ БУЛА ЧИСТОЮ, АКУРАТНО ТА ПО СЕЗОНУ ОДЯГНЕНОЮ.
ПРОСЛІДКУЙТЕ, ЩОБ У ДИТИНИ БУЛИ ЧИСТІ ТА КОРОТКО ПІДСТРИЖЕНІ НІГТІ.
ДАЙТЕ ДИТИНІ З СОБОЮ НОСОВИЧОК.
У ШАФЦІ ДИТИНИ ПОВИННИЙ ЗАВЖДИ БУТИ ЗАПАСНИЙ ОДЯГ ДЛЯ ГРУПИ.
ВОСЕНИ ТА НАВЕСНІ ПРОСИМО ПРИНОСИТИ ЗАПАСНИЙ ВЕРХНІЙ ОДЯГ І ВЗУТТЯ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК.
ЩОБ ЗАПОБІГТИ ВТРАТІ АБО ОБМІНУ РЕЧЕЙ ПОЗНАЧТЕ БІЛИЗНУ, ОДЯГ І ВЗУТТЯ ВАШИХ ДІТЕЙ.
ПРОСЛІДКУЙТЕ, ЩОБ В КИШЕНЯХ ДИТИНИ НЕ БУЛО ГОСТРИХ, РІЖУЧИХ ПРЕДМЕТІВ.
НЕ ДАВАЙТЕ ДИТИНІ З СОБОЮ ЖУВАЛЬНУ ГУМКУ, СОЛОДОЩІВ ТОЩО.

Безопасность ребенка летом: практические советы и рекомендации родителям

Тепло способствует усиленному размножению бактерий, быстро растут их колонии в недоброкачественных продуктах питания. Овощи и фрукты обязательно мойте под проточной водой перед употреблением. Постоянно напоминайте ребенку о личной гигиене, ее первом незыблемом правиле — мыть руки перед едой. Кожа детей несовершенна, как и способность к терморегуляции, поэтому тепловые удары случаются чаще. Чтобы этого не произошло, одевайте ребенка по погоде в светлую одежду из натуральных тканей. В солнечный день обязателен легкий головной убор, достаточный запас питьевой воды. Избегайте солнечных ожогов — типичных травм летнего периода. Эти повреждения возникают, если кожа не подготовлена к приему больших доз ультрафиолета, или ребенок слишком долго находится на солнце. Продолжительность воздушно-солнечных ванн увеличивайте постепенно: с 3–5 до 20–40 минут. Избегайте периода с 12 до 15 часов, когда солнце очень активно. При необходимости нанесите детский солнцезащитный крем. Домашняя аптечка должна быть укомплектована такими препаратами, как парацетамол, йод, зеленка, перекись водорода, крем с декспантенолом (витамином В5). Летом востребованы детские солнцезащитные кремы, репелленты для отпугивания насекомых.

Отдых ребенка в городе: советы родителям

Во время поездок на легковом автомобиле, если нет детского кресла, то посадите ребенка на заднем сиденье посередине или справа. Объясните ребенку, что неподходящие для детских игр места – стоянки личного транспорта, стройплощадки, подвалы и открытые люки канализации. Соблюдайте правила поведения на улице: возьмите ребенка за руку, на тротуаре держитесь подальше от проезжей части, переходите дорогу по пешеходному переходу. Разъясните детям, как опасно играть вблизи автотранспорта. Летом на улицах становится больше бездомных собак и кошек, они могут быть переносчиками заболеваний, часто ведут себя агрессивно. Не разрешайте детям подходить близко к животным, приманивать их едой. Сорняки во дворе не подходят ребенку для игр в магазин, рынок, дочки-матери. Объясните, что эти растения не желательно трогать руками и нельзя брать в рот.

Отдых с ребенком летом на даче: советы родителям

Укусы клещей, пчел, ос и комаров могут быть опасными с точки зрения тех инфекций, что разносят животные, и аллергических реакций со стороны организма ребенка. Для защиты от насекомых применяйте репелленты с натуральными компонентами. Если ужалила оса или пчела, то сначала удалите жало, затем протрите кожу спиртом и приложите на 50 секунд лед, обернутый марлей. Пчелиные или комариные укусы у детей могут сопровождаться отеками, сильным покраснением, раздражением и зудом. Проконсультируйтесь с педиатром о применении в таких случаях противоаллергических препаратов. При оказании первой помощи клеща удалите пинцетом, как бы «выкручивая» его из кожи против часовой стрелки. Обработайте место укуса перекисью водорода, затем йодом. Летом много соблазнов в виде даров леса, но не все привлекательные ягоды и грибы съедобны. Приучайте детей не собирать неизвестные им растения. Ребенку следует объяснить, как укрыться во время грозы и молнии. Грозовые разряды опасны для людей, поэтому надо переждать непогоду в помещении, закрыть балконную дверь, форточки.

Отдых с ребенком на море: советы и рекомендации родителям

Отправляясь на море с ребенком , вы должны знать, что плавание в открытом водоеме – это одновременное воздействие света, воды, движения и воздуха. Учитывайте, что в случае морского купания присоединяется еще химическое раздражение солей и микроэлементов. Посещайте с ребенком пляж с 9 до 11 и с 16 до 18 часов. Проследите, чтобы ребенок не плавал натощак и раньше, чем через 1 час после еды. Для безопасности дайте ребенку специальный жилет или надувной круг, покажите, как пользоваться. Не оставляйте детей без присмотра, чтобы они не резвились в воде «до посинения». Организуйте чередование плавания, принятия солнечных и воздушных ванн, ходьбу босиком по песку или гальке для максимального оздоровительного эффекта.

УКРАЇНА
ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

25 січня 2018 Первомайський № 04

Про встановлення розміру

батьківської плати за утримання

дітей у навчальних закладах у 2018 році

Відповідно до ч. 5 ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», Постанови кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами), «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 р. № 667 (зі змінами), ст. 9 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», керуючись п.п. 2 п. «а» ст. 28, п.п. 6 п «а» ст. 32, ч. 1 ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Установити з 01 січня 2018 року розмір батьківської плати за перебування дітей в дошкільних навчальних закладах міста в розмірі 70% фактичної вартості харчування дитини.

1.1 Звільняються від батьківської плати за перебування дітей в дошкільних навчальних закладах міста:

- діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про

державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;

- батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного

члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожитковогомінімуму (гарантованого мінімуму), який установлено закономпро Державний бюджет України на 2018 рік;

- діти, батьки яких потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;

- діти-інваліди;

- діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;

- дітей загиблих учасників АТО та поранених учасників АТО, які втратили працездатність.

1.2. Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.

2. Звільняються від оплати діти учасників АТО за додаткові освітні послуги у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах, дитячо-юнацькій спортивній школі, та гуртках і студіях будинку дитячої та юнацької творчості секціях при позашкільних закладах.

3. Плата за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах вноситься щомісяця, не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата до банківських установ (їх філій, відділень).

4. Керівники дошкільних навчальних закладів несуть відповідальність за своєчасне надходження батьківської плати. У разі несплати в установлені строки ці суми стягуються в порядку, визначеному чинним законодавством.

5. Рішення виконавчого комітету від 27 січня 2016 р. № 3 «Про встановлення розміру батьківської плати за утримання дітей в дошкільних навчальних закладах» вважати таким, що втратило чинність.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Н.П. Харченко.

Міський голова М.М. Бакшеєв

Принципи харчування

Складання повного раціону харчування

Раціональне харчування — один з найважливіших чинників, які забезпечують гармонійний розвиток та здоров'я дитини. Харчування істотно впливає на розвиток мозку, інтелект та функціональний стан центральної нервової системи. Раціональне харчування підвищує стійкість організму дітей проти різних захворювань і сприяє зниженню дитячої смертності. У дитячому віці воно має велике значення, оскільки, крім задоволення щоденних фізіологічних потреб в енергії та харчових речовинах, забезпечує процеси росту і розвитку дитячого організму. Кількісна недостатність та якісна неповноцінність раціону однаково негативно впливають на фізичний та нервово-психічний розвиток дітей.

Використання різноманітного асортименту продуктів, що гарантують достатній вміст необхідних мінеральних речовин і вітамінів

Важливим чинником в оздоровленні дитини є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кількість усіх необхідних для організму поживних речовин у правильних пропорціях. Так, надмірне вживання білкової їжі може стати причиною ексудативного діатезу, а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету. Зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин, сприяє появі зайвої ваги, ослаблює імунітет.

Суворе дотримання режиму харчування

Суворе дотримання принципів часу та інтервалів харчування, що відповідає фізіологічним особливостям дітей різних вікових груп, правильне поєднання його з режимом дня для кожної дитини і режимом роботи закладу.

Правильне поєднання харчування в дитячому садку з харчуванням у домашніх умовах, проведення необхідної санітарно-просвітницької роботи з батьками

Батькам дітей потрібно прагнути до того, щоб харчування поза дитячим садочком доповнювало раціон, одержаний у дошкільному закладі. На вечерю в домашньому раціоні рекомендуються продукти, які дитина не отримала в дитячому саду.

Дотримання правил естетики харчування, виховання необхідних гігієнічних навичок в залежності від віку та розвитку дітей

Ø

За кожною дитиною повинно бути постійне місце за столом, при цьому розмір стола та стільця підбирає відповідно до зросту дитини

Вихователі навчають дітей:

ü користуватися серветкою з дворічного віку, мити руки безпосередньо перед сіданням за обідні столи та після приймання їжі;

ü сидіти за столом правильно;

ü чергувати у групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу— фартушків, косинок або ковпаків, сервірувати столи і збирати використаний посуд (з чотирирічного віку).

Вихователі стежать, щоб:

ü для частування дітей у дні народження, інші свята використовувались принесені батьками фрукти, ягоди, цукерки, печиво лише промислового виробництва (враховуючи строки зберігання);

ü у дошкільний навчальний заклад не приносили кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої, зокрема солодкі газовані тощо;

ü перед кожним прийманням їжі стіл сервірували згідно з меню;

ü діти не сідали за столи до закінчення сервірування;

ü після вживання першої страви дітям одразу подавали другу страву;

Індивідуальний підхід до кожної дитини, облік стану його здоров’я, особливостей розвитку, період адаптації, наявність хронічних захворбвань

Для забезпечення нормального функціонування дитячого організму дотримуємось раціонального питного режиму за індивідуальною потребою. Кип’ячену воду даємо охолодженою до кімнатної температури. Зберігається вода у спеціальному, чистому промаркованому посуді, міняється 1 раз на добу.

При розподілі страв на порції враховується вік дитини і індивідуальні особливості:

апетит, стан здоров'я, сприймання продуктів (не сприймає молоко, рибу, полуниці, яйця тощо).

Якщо дитина не з’їдає порцію, цеможе свідчити про погане самопочуття дитини, низьку смакову якість страви, нераціонально складене меню, помилки урежимі харчування (скорочені інтервали між прийомами їжі) тощо.

Суворе дотримання технологічних вимог при приготування їжі , забезпечення правильної обробки харчових продуктів, повсякденний контроль за роботою харчоблоку, доведення порцій до дитини, правильної організації харчування дітей в групах

Адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів та страв, що забезпечує їхні смакові якості та збереження вихідної харчової цінності
Забезпечення санітарно-гігієнічних норм, у тому числі дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв.

Організація харчування

Організація харчування в дошкільному закладі – це чітко регламентований процес, що регулюється чинними законодавчими нормами.

Ø Закон України “Про дошкільну освіту” від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами) (ст.35)

Ø Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад» від 12.03.2003 р. №305 (із змінами)

Ø Постанова Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами)

Ø Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004р. №1591 (із змінами)

Ø Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затверджений спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України , Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005р. № 242/329

Ø Порядок встановлення плати батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернат них навчальних закладах, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002р. №667 (із змінами)

Ø Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затверджена спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 р.№298/237 (із змінами 26.02.2013р. №202/165)

Ø Наказ Міністерства освіти і науки України,Міністерства охорони здоров’я «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах» від 15.08.2006 №620/563

Ø Лист Міністерства освіти і науки України «Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 21.06.2007р. №1/9-394

Ø Лист Міністерства освіти і науки України «Про вжиття заходів щодо запобігання харчових отруєнь у навчальних закладах» від 11.09.2009 №1/9-630

Ø Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Щодо вирішення окремих питань при організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 27.02.2013р. №1/9-142

Ø Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про посилення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 25.06.2013р. №1/9-452.

Ø Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів від 24.03.2016р. №234

«Як правильно організувати харчування дошкільника вдома»

Розвиток дитячого організму здійснюється стрімко, тому харчування дошкільника має в повній мірі покривати ту енергію, яка витрачається на рухову активність. Але при цьому меню дошкільника має бути збалансованим, так як переїдання або ж вживання не дуже корисних продуктів користі для здоров'я не принесуть. Правильне харчування дошкільника цілком і повністю залежить від батьків. Перш за все необхідно знати і пам'ятати, що харчування дитини дошкільного віку має помітно відрізнятися від раціону батьків.

Небажана термічна обробка продуктів шляхом смаження, краще готувати страви на пару або запікати.

Щоденне меню дошкільника не повинно містити страви, подібні за своїм складом.Наприклад, якщо на сніданок пропонується каша, на вечерю краще дати овочеве блюдо.

Якщо дитина відвідує заклад дошкільної освіти, де отримує три рази в день необхідне за віком харчування, то домашній раціон повинен доповнювати, а не замінювати раціон дитячого садка. З цією метою батьки, ознайомившись з меню, вдома повинні дати малюкові саме ті продукти і страви, які він недоотримав... Сніданок до дитячого садка краще виключити, інакше дитина буде погано снідати в групі. В крайньому випадку можна напоїти його кефіром або дати яблуко. У вихідні та святкові дні краще дотримуватися меню дошкільного закладу.

Які продукти повинні щодня входити в меню дошкільника:
Порція овочів, порція фруктів,150 грам м'яса або риби, вуглеводи (бажано зернові), 300-400 гр. будь-молочних... трохи тваринних жирів у вигляді вершкового масла або сметани.

Раз на кілька днів у раціон повинні входити сир і яйця.
Що потрібно враховувати, складаючи меню дошкільника:
Протягом дня не рекомендується їсти продукти подібні за складом, наприклад поєднання макаронів і крупи не прийнятно, також як і риба з м'ясом.

Що в раціоні дитини – дошкільника: тепла і гаряча їжа не менше ¾ всього денного раціону. І, звичайно, основа – м'ясо, риба, молочні продукти, макарони, крупи, хліб, овочі і фрукти.

Білок. Організм росте, і тільки білок є будівельним матеріалом. Джерелом легкозасвоюваного білка є м'ясо, краще, якщо це буде телятина, м'ясо курки і індички. Рибу бажано взяти жирну: судак, хек, минтай, горбушу, тріску.

Не пригощайте дитини делікатесами – ікрою, копченостями. Можна отримати роздратування ніжної слизової оболонки шлунка, а користі 0%.
Можете вдаватися і до жарення при приготуванні їжі для дитини, але сильно не засмажуйте. А все-таки краще готуйте на пару котлетки і тюфтельки або в соусі.

Не забувайте, що кожен день раціон харчування дитини повинен складатися з молочних продуктів. Це можуть бути кисломолочні – кефір, йогурт, ряжанка, сир 5% жирності, молоко. Додавайте молочні продукти в десерти, запіканки, каші, на бутерброди.

Щодня годуємо дитину овочами, фруктами і соками. У добу дошкільник повинен отримувати 250 г овочів, 200 г картоплі, фруктів та ягід по сезону до 250 р.

Вітаміни Ваша дитина може отримати тільки зі свіжих овочів-фруктів. Які овочі? Нехай це буде капуста, огірки, помідори, редиска, салат, зелень кропу і петрушки… Соки і нектари теж давайте кожен день. Якщо не виходить давати свіжий сік, купуйте соки, призначені для дитячого харчування.

Хліб вибирайте правильний, з цільних зерен, житній, а макарони, зроблені з борошна твердих сортів пшениці.

Вершкове масло не більше 20 г на день і рослинну олію (10 г), звичайно, використовуємо, краще у вже готові страви. Не давайте жирну їжу дитині ввечері. До ночі активність роботи шлунка сильно знижується у дитини, і якщо їжа не встигне перетравитися до сну, то отримаєте не тільки проблеми з травленням, але і з міцним сном!

Основні продукти для щодня харчування були перераховані, а ось такі, як твердий сир, сметана, яйця, риба – не для щоденного прийому 1 раз на 2 дні.

Чисту питну воду дитина може пити, скільки хоче, а от солодкі напої потрібно контролювати і обмежувати, а особливо це стосується магазинних напоїв.

У цьому віці норма цукру – 50 г в день. В солодкій газованій воді це перевищення в 7 разів! Задумайтеся, перш ніж купувати такий напій.

В якості солодощів рекомендується пастила, зефір, мармелад, мед, джем, варення.

Загальна калорійність їжі приблизно 1800 ккал, а за вагою в день дитина повинна з'їдати близько 1,5 кг їжі.

Кiлькiсть переглядiв: 823

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.